Зуби мудрості – це останні чотири великі зуби, що сточуються в задній частині рота. Швидше за все, вони з’являться у вас у 20-28 років, хоча в деяких людей вони з’являються раніше чи пізніше цього терміну. Іноді зуби мудрості не минають належним чином, тобто вони виявляються закладеними. Це може спричинити такі проблеми, як біль, набряк та інфекція. Видалення зубів мудрості може полегшити ці симптоми.
Чому треба видалити зуб мудрості?
Зуби мудрості не завжди треба видаляти. У багатьох людей вони прорізаються нормально і не викликають жодних проблем. Однак, оскільки вони прорізаються останніми, у роті часто не вистачає місця для їхнього нормального зростання. Вони можуть частково застрягти в яснах або зростати під кутом. Втім, їх не обов’язково видаляти, якщо вони не викликають жодних симптомів.
Однак іноді зуб мудрості розташований так, що їжа та бактерії легко потрапляють у ясна. Це може призвести до опухання та хворобливості ясен, карієсу та інфекції. Якщо у вас виникли такі проблеми, стоматолог може порадити видалити зуб.
Видалення зубів мудрості – одна з найпоширеніших процедур у стоматологіях України. Одна з основних причин – косметична. Адже нижні та верхні зуби мудрості можуть зрушувати зубний ряд, що негативно позначається на якості посмішки. Їх також рекомендують видаляти перед тим, як ставити брекети.
Підготовка до видалення
Перед процедурою стоматолог попросить зробити рентгенівський знімок, щоб побачити точне положення зуба в яснах. Це дозволить стоматологу вибрати оптимальний спосіб хірургічного видалення. Здебільшого це проста процедура, яку ваш стоматолог зможе провести у стоматології під місцевою анестезією.
Якщо здається, що видалити зуб буде складніше, стоматолог може направити вас до фахівця – щелепно-лицевого хірурга. Процедуру доведеться проводити у лікарні, і вам може бути запропоновано загальну анестезію.
Що відбувається під час видалення?
Процедура може бути різною залежно від того, наскільки складно видалити зуби. Верхні зуби мудрості зазвичай видаляються легше ніж нижні. Ваш стоматолог може точно сказати вам, на що чекати.
Якщо ви видаляєте зуби мудрості у стоматології, то зазвичай це робиться під місцевою анестезією. Місцева анестезія повністю блокує болючі відчуття в яснах, але під час видалення ви перебуватимете у свідомості. Якщо ви нервовий пацієнт, вам можуть запропонувати не лише місцеву анестезію, а й седацію. Це допоможе вам розслабитись.
Якщо вам видаляють зуби мудрості у лікарні, вам можуть запропонувати загальну анестезію. Якщо вам зроблять загальну анестезію, ви спатимете під час процедури.
Після того, як анестезія подіє, стоматолог або хірург буде використовувати спеціальні інструменти, щоб поступово полегшити видалення, при необхідності розрізаючи ясна. Якщо стоматолог або хірург розрізав ясна, вам можуть знадобитися шви, що розсмоктуються, щоб закрити рану.
Що чекати після процедури
Те, що станеться після видалення зубів мудрості, залежатиме від анестезії. Якщо у вас загальний наркоз чи седація, переконайтеся, що хтось зможе відвезти додому.
Після місцевої анестезії може пройти кілька годин, перш ніж до вашої особи та щелепи повернуться відчуття. Будьте особливо обережні, щоб не вдаритися чи не стукнутися. Не їжте та не пийте нічого протягом перших шести годин після процедури. Ви можете відчувати певний дискомфорт, коли дія анестетика ослабне. Але вам запропонують знеболювальні препарати. Нижче ви можете знайти ціни на видалення зуба мудрості у Харкові.