Рентгенівський знімок зубів у Харкові на Салтівці

Рентгенівські знімки дозволяють виявити проблеми на ранній стадії розвитку порожнини рота, зубів, ясен та щелепи. Лікування проблем до того, як вони стануть серйозними, може заощадити гроші, біль, а іноді життя.

Що таке рентгенівські знімки зубів і для чого вони потрібні?

У списку ваших улюблених занять отримання рентгенівського знімка в стоматології, можливо, займає не найвище місце. Надягати важкий фартух і тримати незручний прилад між зубами навіть кілька секунд – не надто весело.

Але прицільні рентгенівські знімки показують стоматологам дуже багато. Рентген допомагає їм побачити стан ваших зубів, коріння, розташування щелеп та склад лицьових кісток. Вони також допомагають виявити та вилікувати стоматологічні проблеми на ранніх стадіях їх розвитку.

Рентгенівське проміння – це форма енергії, яка може проходити через тверді предмети або поглинатися ними. Ця енергія поглинається щільними об’єктами, такими як зуби та кістки, і проявляється на рентгенівських знімках у вигляді світлозабарвлених ділянок. Рентгенівські промені проходять через менш щільні об’єкти, такі як ясна та щоки, і проявляються на рентгенівській плівці у вигляді темних ділянок.

Рентген може допомогти виявити проблеми, які неможливо побачити при звичайній діагностиці. Виявлення та лікування проблем на ранній стадії їх розвитку може заощадити ваші гроші, уникнути дискомфорту.

Які типи проблем допомагає виявити рентгенівська комп’ютерна томографія?

Рентген допомагає вашому стоматологу діагностувати проблеми із зубами та щелепами.

У дорослих рентгенівські знімки показують:

 • Карієс, особливо невеликі ділянки карієсу між зубами.
 • Карієс під існуючими пломбами.
 • Втрату кісткової тканини у щелепі.
 • Зміни в кістці чи кореневому каналі через інфекцію.
 • Стан та положення зубів для підготовки до імплантації, брекетів, зубних протезів або інших процедур у стоматології.
 • Абсцеси (інфекція в корені зуба або між яснами та зубом).
 • Кісти та деякі види пухлин.

У дітей рентгенівські знімки визначають:

 • Чи розвивається карієс.
 • Чи достатньо місця в ротовій порожнині для розміщення всіх зростаючих зубів.
 • Чи розвиваються зуби мудрості.
 • Наявність зубів, нездатних прорізатися крізь ясна.

Як часто потрібно робити рентген?

Частота проведення залежить від вашої медичної та стоматологічної історії та поточного стану. Деяким людям рентген може знадобитися не частіше ніж раз на шість місяців. Іншим людям, у яких нещодавно не було захворювань зубів чи ясен та які постійно відвідують стоматологію за графіком, рентген може знадобитися лише раз на пару років. Новим пацієнтам рентгенівські знімки можна зробити під час першого огляду. Рентгенівські знімки, зроблені під час першого відвідування, також використовуються для порівняння зі знімками, зробленими з часом, щоб виявити проблеми та несподівані зміни. За наявності серйозних порушень робити такі знімки потрібно буде частіше.

Чи безпечні рентгенівські знімки зубів?

Кількість випромінювання, що випускається рентгенівськими променями, є надзвичайно малою. Досягнення стоматології – такі як апарати, які обмежують пучок випромінювання невеликою площею; високошвидкісне рентгенівське випромінювання; використання свинцевих фартухів для всього тіла – ось кілька удосконалень, які обмежують кількість випромінювання, що отримується пацієнтами. Нижче ви можете дізнатися, скільки коштує прицільний знімок.

Рентгенівський знімок зубів у Харкові на Салтівці
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на facebook
Поділитися на email
Стоматология в Харькове на Салтовке - Семейная стоматология

Контакти

вул. Академіка Павлова 134 / 16
АДРЕСа

вул. Академіка Павлова 134 / 16

Телефони

+380969438636
+380636531260

Надіслати повідомлення
Як нас знайти
пр. Ювілейний, 68
АДРЕСа

пр. Ювілейний, 68

Телефони

+380951384291
+380734037934

Надіслати повідомлення
Як нас знайти