Відкритий кюретаж ясен у Харкові на Салтівці

Пародонтальна кишеня – це простір, що утворюється між зубом, яснами та альвеолярною кісткою після початку пародонтиту. Глибина пародонтальної кишені може досягати кількох міліметрів залежно від тяжкості інфекції.

Як формується пародонтальна кишеня

За наявності інфекції в яснах відбувається поступова регресія ясенної тканини, ясна фактично відсувається від зуба. Таким чином утворюються пародонтальні кишені – простори, в яких продовжують накопичуватися зубний наліт, зубний камінь та будь-які м’які залишки. Прогрес інфекції можна визначити за глибиною пародонтальної кишені. При глибині до 3 мм йдеться про гінгівіт, при глибині більше 3 мм можна говорити про пародонтит у запущеній стадії.

Пародонтит має на увазі погіршення стану періодонтальної зв’язки, аж до повного відшарування та випадання зуба. Інструмент, що дозволяє стоматологу виміряти глибину пародонтальної кишені, називається міліметровим пародонтологічним зондом.

Як працювати з пародонтальною кишенею

За наявності пародонтальних кишень гігієни вже недостатньо, для видалення зубного каменю необхідно звернутися до компетентного стоматолога, який практикуватиме кюретаж. Техніка кюретажу одержала свою назву від кюреток, хірургічних інструментів, які використовуються стоматологом для очищення поверхні кореня від зубного каменю. Після видалення зубного каменю періодонтальне зв’язування може знову прикріпитися до кореня зуба.

Кюретаж, залежно від глибини пародонтальної кишені, може проводитися під прикриттям, тобто без розрізу, або відкрито, з розрізом клаптя.

Кюретаж закритий

Коли пародонтальна кишеня має глибину від 2,5 до 4,5 мм, стоматолог майже напевно застосує закритий кюретаж, оскільки область втручання доступна. Очищення пародонтальної кишені може бути завершено як ручними кюретками, так і за допомогою лазерного кюретажу, у другому випадку місцева анестезія не проводиться.

Кюретаж відкритий

Коли глибина пародонтальної кишені дорівнює або перевищує 5 мм, у стоматолога можуть виникнути труднощі при проведенні операції саме через глибину кишені. Для того щоб якнайкраще очистити корінь зуба, ми приступаємо до кюретажу відкритим способом, надрізаючи та піднімаючи ясенний клапоть, стоматолог отримує легкий доступ до ураженої області.

Будучи мікрохірургічним втручанням, процедура відкритого кюретажу включає такі етапи:

  • пацієнту роблять місцеву анестезію;
  • стоматолог розрізає ясна скальпелем або лазером;
  • інфіковані тканини очищаються, а коріння згладжується;
  • накладається ясенний клапоть і закривається швами.

Після завершення процесу загоєння коріння зубів може трохи оголитися, але ясна більше не буде запалена, і розвиток пародонтиту зупинено. Ця методика дозволяє якісно очистити кишеню. Якщо закритий кюретаж проводиться практично наосліп і є ризик, що очищення буде не повним, то при відкритому цей ризик нівелюється.

Наприкінці операції кріплення між зубом та ясною буде правильно відновлено. За обох методів кюретажу після лікування проводиться антибіотикотерапія. Якийсь час необхідно дотримуватись дієти орієнтованої на м’які продукти і уникати твердої їжі, щоб ясна могла відновитися. Стоматолог також дасть пацієнту низку порад та рекомендацій щодо домашньої гігієни порожнини рота та способу життя.

Відкритий кюретаж ясен у Харкові на Салтівці
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на facebook
Поділитися на email
Стоматология в Харькове на Салтовке - Семейная стоматология

Контакти

вул. Академіка Павлова 134 / 16
АДРЕСа

вул. Академіка Павлова 134 / 16

Телефони

+380969438636
+380636531260

Надіслати повідомлення
Як нас знайти
пр. Ювілейний, 68
АДРЕСа

пр. Ювілейний, 68

Телефони

+380951384291
+380734037934

Надіслати повідомлення
Як нас знайти