Лікування карієсу у Харкові на Салтівці

Каріозні порожнини – це отвори в зубах, які утворюються, коли кислота у роті руйнує зубну емаль. Якщо карієс не видалити, це може призвести до болю, інфекції та видалення зуба. Дана проблема буває у людей різного віку. Хороший догляд за зубами – чищення, використання нитки та регулярні стоматологічні огляди – може запобігти карієсу.

Що таке карієс?

Каріозна порожнина – це отвір у зубі, який утворюється в результаті карієсу. Він утворюється, коли кислоти в ротовій порожнині руйнують або стирають твердий зовнішній шар зуба (емаль). Каріозна порожнина може з’явитися у будь-якої людини. Правильне чищення зубів щіткою, зубною ниткою та чищення можуть запобігти його.

Кому може знадобитися вилікувати карієс?

Карієс може виникнути у будь-якому віці, хоча карієс частіше зустрічається у дітей. Вони можуть погано чистити зуби та вживати більше солодких продуктів та напоїв. У дорослих він також буває. Іноді новий карієс розвивається з обох боків каріозних порожнин, які лікували в дитинстві. Дорослі також частіше страждають на опускання ясен. У такому стані нижні частини зубів піддаються впливу нальоту, після чого може знадобитися лікування карієсу.

Що викликає карієс?

У розвитку карієсу грають роль багато чинників. Зазвичай відбуваються такі дії:

  • Бактерії в роті харчуються цукристими, крохмалистими продуктами та напоями (фрукти, цукерки, хліб, пластівці, газування, сік та молоко). Бактерії перетворюють ці вуглеводи на кислоти.
  • Бактерії, кислота, їжа та слина змішуються, утворюючи зубний наліт. Ця липка речовина покриває зуби.
  • Без правильного чищення щіткою та зубною ниткою кислоти, що містяться в нальоті, розчиняють зубну емаль, утворюючи каріозні порожнини, або дірки.

Як зрозуміти, що вам потрібно видалення карієсу?

Стоматологічні огляди двічі на рік – найкращий спосіб виявити карієс на ранній стадії, коли стоматолог може врятувати більшу частину зуба. Стоматолог використовує різні інструменти для обстеження. Зуб з каріозною порожниною буде м’якшим на дотик, коли стоматолог його промацуватиме. Вам також може зробити рентгенівський знімок. Рентген показує каріозні порожнини перед тим, як проблема стає видимою.

Як вилікувати карієс?

Лікування залежить від ступеня важкості проблеми. Воно включає наступні процедури.

  • Фтор. Якщо проблему виявлено на ранній стадії, лікування фтором може відновити емаль. Цей процес називається ремінералізацією. Вам може знадобитися спеціальна паста і ополіскувач для рота, а також процедури фтору в стоматології.
  • Пломбування. Коли у зубі утворюється отвір, стоматологи висвердлюють каріозний матеріал та заповнюють отвір. Зубні пломби виготовляються із різних матеріалів.
  • Кореневий канал. Кореневий канал лікує біль від карієсу кореня. Ендодонтисти – це стоматологічні фахівці, які лікують проблеми, що торкаються коріння зуба. Під час проведення кореневого каналу цей медичний працівник видаляє пульпу, що містить нервові закінчення, які викликають біль.
  • Видалення зуба. Якщо кореневий канал неможливий, ваш лікар може видалити (вирвати) зуб. Для заміни постійного вирваного зуба вам може знадобитися імплант. Імпланти утримують зуби від усунення, змінюють ваш зовнішній вигляд та прикус.

Як я можу запобігти проблемі?

Правильна гігієна порожнини рота, включаючи регулярне чищення зубів щіткою та ниткою, дозволяє позбавитися від нальоту та кислот, що викликають карієс. Нижче ви можете дізнатися скільки варто вилікувати карієс.

Лікування карієсу у Харкові на Салтівці
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на facebook
Поділитися на email
Стоматология в Харькове на Салтовке - Семейная стоматология

Контакти

вул. Академіка Павлова 134 / 16
АДРЕСа

вул. Академіка Павлова 134 / 16

Телефони

+380969438636
+380636531260

Надіслати повідомлення
Як нас знайти
пр. Ювілейний, 68
АДРЕСа

пр. Ювілейний, 68

Телефони

+380951384291
+380734037934

Надіслати повідомлення
Як нас знайти