Зняття гострого зубного болю у Харкові на Салтівці

Якщо ви коли-небудь відчували зубний біль, то, ймовірно, у той момент у вас в голові було тільки одне: полегшення. Такий біль може бути болісним, що не дозволяє зосередитися ні на чому іншому, крім зняття зубного болю. Вона може зробити вас дратівливим, викликати проблеми зі сном та перешкодити зосередитися. Тому, якщо у вас болить зуб, потрібно знати, що можна зробити для полегшення і в яких випадках потрібно термінове звернення до стоматолога.

Причини зубного болю

Найважливішою частиною зуба є пульпа – саме вона викликає відчуття чутливості або болю. Пульпа – це м’яка область у центрі зуба, що містить нерв, кровоносні судини та сполучні тканини. Вона зазвичай називається нервом і розгалужується у кожному корені через канали.

Коли пульпа дратується чи стимулюється, ви відчуваєте біль чи тиск. Зубний біль включає будь-який біль у зубі або навколо нього. Біль може бути гострим або тупим, може бути болючим при жуванні або кусанні, зуб також може бути дуже чутливим до температури. Біль може виникнути, наприклад, під коронкою або пломбою. Якщо ви зможете визначити, що може викликати її, вам буде легко зняти її до відвідування стоматолога. Вона зазвичай викликається такими чинниками.

  • Карієс – бактерії “прогризають” твердий зовнішній шар емалі зуба.
  • Хвороба ясен – інфекція ясен викликає скупчення бактерій навколо коріння, що призводить до гострого зубного болю.
  • Скрегіт і стискування зубів – часто відбувається під час сну і без вашого відома.
  • Підвищена чутливість – розвивається через оголення дентину (тканини, яка знаходиться під емаллю), викликаного карієсом, зношеними пломбами, тріщинами в зубах або ясна, що відросли.
  • Запалення пульпи зуба (пульпіт) – карієс проникає глибоко у пульпу, викликаючи її запалення та подразнення.
  • Перелом зуба – тріщина чи розкол може статися при надкушуванні чогось твердого, падінні чи ударі чимось твердим у щелепу чи обличчя.
  • Абсцес – частина або вся пульпа всередині зуба відмирає, і мертва тканина утворює “кишеню” з бактеріями та гноєм, яка називається абсцесом.
  • Коли зуби (найчастіше зуби мудрості) заважають іншим зубам, яснам або кісткам зайняти правильне положення в порожнині рота.

Звичайно, ви можете приймати знеболювальні препарати, щоб на деякий час усунути симптоми і зняти гострий біль, але ігнорування проблеми та відкладення візиту до стоматолога може стати причиною ще більшого загострення.

Запобігайте зубному болю за допомогою правильної гігієни порожнини рота та регулярних візитів до сімейного стоматолога

Одним з кращих способів запобігання гострому зубному болю є дотримання гігієни ротової порожнини. Це означає чистити зуби двічі на день по дві хвилини щіткою з м’якою щетиною і користуватися зубною ниткою не рідше ніж один раз на день, особливо після їжі. Ці звички будуть підтримувати порожнину рота у чудовій формі та допоможуть видалити частинки їжі, які могли застрягти у тканинах ясен. Для ще більшої чистоти полощіть рот ополіскувачем, що містить фтор, щоб видалити ці частинки.

Але крім дотримання правил гігієни ротової порожнини в домашніх умовах, вкрай важливо раз на півроку відвідувати сімейного стоматолога і проходити необхідне лікування. Якщо вам час провести чистку зубів і огляд порожнини рота, зараз саме час записатися на прийом. Якщо у вас болять передні зуби або виник гострий біль під коронкою, саме час записатися на прийом до фахівця, з’ясувати причину загострення і вивчити можливі варіанти лікування.

Зняття гострого зубного болю у Харкові на Салтівці
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на facebook
Поділитися на email
Стоматология в Харькове на Салтовке - Семейная стоматология

Контакти

вул. Академіка Павлова 134 / 16
АДРЕСа

вул. Академіка Павлова 134 / 16

Телефони

+380969438636
+380636531260

Надіслати повідомлення
Як нас знайти
пр. Ювілейний, 68
АДРЕСа

пр. Ювілейний, 68

Телефони

+380951384291
+380734037934

Надіслати повідомлення
Як нас знайти