Операція імплантації зубів проводиться шляхом вживлення штучного коріння. Ці імпланти з’єднуються з щелепною кісткою, що дозволяє стоматологу або щелепно-лицевому хірургу встановити на них змінні зуби, які називаються коронками. Зубні імпланти можуть стати альтернативою, якщо у вас немає одного або декількох постійних зубів. Вони виглядають, відчуваються та функціонують як ваші природні зуби.
Що таке хірургічна імплантація?
Операція зубної імплантації – це амбулаторна операція. Імплант виготовляється з титану та інших матеріалів, які зростаються з щелепною кісткою та імітують корінь зуба. Цей штучний корінь дозволяє стоматологу закріпити ваші зуби, щоб вони були стійкими та поєднувалися з навколишніми зубами. Встановлення зубних імплантів потребує кількох відвідувань. Це включає консультацію, прийом для встановлення імпланта і ще один прийом для встановлення нових зубів.
Призначення дентального імпланту
Зубний імплант може замінити один або кілька постійних зубів, втрачених внаслідок травми, захворювання ясен, карієсу чи інфекції. Коли ви розмовлятимете з вашим стоматологом на первинній консультації, він може обговорити й інші варіанти заміни зубів. До них можуть належати зубні протези та мости.
Він обговорить з вами, чи достатньо у вас місця та кісткової тканини в області відсутнього зуба для проведення процедури. Якщо зуб відсутній давно, у вас може бути втрата кісткової тканини. Це вимагатиме кісткової пластики, перш ніж ви зможете приступити до операції з імплантації.
Чого очікувати під час операції імплантації
Ваш стоматолог порадить вам оптимальний метод встановлення зубних імплантів. У деяких випадках можна встановити імплант і коронку в один і той же день. Однак, зазвичай, процедура імплантації проводиться в кілька прийомів з інтервалом кілька місяців.
На першому етапі – хірургічній установці імпланту – вам зроблять місцеву анестезію, щоб знеболити порожнину рота, або введуть внутрішньовенну седацію. Таким чином, ви не відчуєте біль чи дискомфорт. Стоматолог зробить розріз у яснах, щоб встановити імплант у щелепну кістку на місце відсутнього зуба. Після встановлення імпланта стоматолог закриває ясна, щоб імплант залишався прикритим.
Ви відновлюватиметеся вдома і, ймовірно, повернетесь на другий етап процедури через кілька місяців. Це дасть достатньо часу для того, щоб кістка виросла навколо імпланту, зробивши його досить міцним, щоб залишатися на місці. Цей процес називається остеоінтеграцією, тобто титан поєднується з кісткою.
Стоматолог огляне вас, щоб переконатися у надійності імпланту. Потім на штифтову частину імпланта буде встановлена сполучна деталь, яка називається абатментом. Це та частина, яка утримуватиме новий зуб. Коли ваші ясна заживуть, стоматолог зробить зліпки. По них буде виготовлено індивідуальний зубний протез, який також називається коронкою. Потім коронка кріпиться до абатменту.
Відновлення після операції імплантації зубів
Якщо ваш стоматолог використовує внутрішньовенну седацію, ви почуватиметеся трохи млявим протягом кількох годин. За кермо в такому стані сідати не можна.
Після встановлення імплантів у вас можуть з’явитися синці, набряки, невелика кровотеча та біль. Під час загоєння вам можуть порадити їсти м’яку їжу, холодну їжу та теплий суп. Для зняття болю ваш стоматолог, ймовірно, запропонує безрецептурні препарати, включаючи ібупрофен.