Лікування та пломбування молочних та постійних зубів дітям у Харкові на Салтівці

Розвиток карієсу провокується в першу чергу місцевими факторами, такими як зубний наліт та прості цукри, які є середовищем для зростання мікроорганізмів. Існує так званий карієс молочних зубів, який зустрічається у дітей до 12-18 місяців. Він розвивається через те, що малюки засинають із пляшечками, наповненими солодкими сумішами та різними молочними кашами з підвищеним вмістом цукру. Один із профілактичних заходів від дитячого пляшкового карієсу – давати дітям пити після їжі воду, а зубні ряди протирати шматочком марлевого бинта, намотаного на вказівний палець.

Раннє виявлення карієсу може спростити та полегшити лікування. Важливо пам’ятати, що на пізніших стадіях розвитку карієсу інфекція (мікроорганізми) може перебувати в тісному контакті з пульпою, що може призвести до іншого захворювання – пульпіту. Щоб запобігти будь-яким ускладненням, необхідно дотримуватися профілактичних заходів, включаючи ремінералізацію зубів, яка підвищить стійкість емалі до карієсу. Також можна збагачувати зуби фтором, застосовувати спеціальні лаки та гелі, які допоможуть уникнути утворення меловидних плям та зміцнять емаль.

Ще один спосіб профілактики карієсу – запечатування фісур, природних подовжених борозенок на жувальних поверхнях зубів. Профілактичний метод – інвазивна або неінвазивна герметизація – повинен вибиратися залежно від типу фісури.

Пломбування зубів у дітей

Безперечно, пломбування зубів у дітей потребує анестезії. Лікування карієсу проводиться з анестезією або з використанням седації. Етапи реставрації зубів:

  • анестезія;
  • підготовка твердих тканин зуба;
  • встановлення гумової пломби для ізоляції каріозної порожнини від вологого середовища ротової порожнини та усунення ризику аспірації стоматологічних інструментів;
  • постановка фотополімерної реставрації;
  • шліфування та полірування пломби.

Під час процедури дитина може дивитися мультфільми на екрані, щоб відволіктися від стоматологічних процедур. Відновлення молочних зубів не менш важливе, ніж лікування постійних. Своєчасна реставрація може вплинути на розвиток мови, дикції, тип оклюзії, естетику та психологічний комфорт дитини.

Методи реставрації молочних зубів

  1. Прямий метод – реставрація відколотого або зуба, що тріснув, фотополімерними композитами.
  2. Непрямий метод – відновлення анатомічної форми зуба за допомогою коронок.

Лікування кореневих каналів молочних зубів

Пульпа – це в основному нервово-судинна тканина, що заповнює зубну порожнину. Пульпа містить безліч нервових закінчень та судин, які живлять зуб. Умовно її ділять на коронкову та кореневу частини.

Лікування кореневих каналів молочних зубів може проводитись двома способами:

  1. ампутація. Видаляється лише коронкова частина, але в отвори кореневого каналу накладається пульпарная пробка з антисептичними розчинами.
  2. Екстирпація. Повне видалення як коронкової, і кореневої частини пульпи. Після видалення пульпи кореневі канали розширюються спеціальними інструментами антисептичними розчинами. Пломбування кореневих каналів є останнім етапом. Вибір пломбувальних матеріалів залежить від стадії формування, стабілізації чи резорбції кореня молочного зуба.

Нижче ви можете побачити, скільки коштує пломба на молочний зуб, а також ціни на інші види стоматологічного лікування для малюків.

Лікування та пломбування молочних та постійних зубів дітям у Харкові на Салтівці
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на facebook
Поділитися на email
Стоматология в Харькове на Салтовке - Семейная стоматология

Контакти

вул. Академіка Павлова 134 / 16
АДРЕСа

вул. Академіка Павлова 134 / 16

Телефони

+380969438636
+380636531260

Надіслати повідомлення
Як нас знайти
пр. Ювілейний, 68
АДРЕСа

пр. Ювілейний, 68

Телефони

+380951384291
+380734037934

Надіслати повідомлення
Як нас знайти