Профілактика карієсу у дітей у Харкові на Салтівці

Карієс – це руйнування, або деструкція, зубної емалі. Емаль – це тверда зовнішня поверхня зуба. Карієс може призвести до утворення порожнин – отворів у зубах.

Що викликає карієс у дитини

Карієс викликають бактерії та інші мікроорганізми. Він може виникнути, коли на зубах залишаються продукти, що містять вуглеводи (цукор та крохмаль). До таких продуктів належать молоко, газування, родзинки, цукерки, торти, фруктові соки, крупи та хліб. Бактерії, які зазвичай живуть у роті, змінюють ці продукти, утворюючи кислоти. Поєднання бактерій, їжі, кислоти та слини утворює речовину, яка називається зубним нальотом, який прилипає до зубів. Згодом кислоти, що виділяються бактеріями, роз’їдають зубну емаль, викликаючи карієс.

Які діти схильні до ризику виникнення карієсу

У всіх дітей у роті є бактерії. Тому всі діти схильні до ризику виникнення карієсу. Але такі фактори можуть підвищити ризик виникнення у вашої дитини:

 • високий рівень бактерій, які викликають карієс;
 • дієта з високим вмістом цукрів та крохмалю;
 • вода, у якій мало чи зовсім немає фтору;
 • погана гігієна порожнини рота;
 • менше слини, ніж зазвичай.

Профілактика карієсу у дитини

Ви можете допомогти запобігти карієсу у вашої дитини, виконуючи наступні прості дії з профілактики:

 • Починайте чистити зуби малюка відразу після появи першого зуба. Чистіть зуби, язик і ясна двічі на день фторвмісною зубною пастою. Або спостерігайте, як дитина чистить зуби.
 • Для дітей до 3 років використовуйте невелику кількість зубної пасти, розміром із рисове зернятко. Починаючи з 3 років, дитина може використовувати зубну пасту розміром із горошину.
 • Після 2 років щодня чистіть зуби малюка зубною ниткою.
 • Слідкуйте за тим, щоб ваша дитина харчувалася збалансовано. Обмежте липкі та містять багато цукру закуски, такі як чіпси, цукерки, печиво та торти.
 • Запобігайте перенесенню бактерій з вашого рота в рот вашої дитини, не користуючись загальними столовими приладами. Не чистіть соску дитини своєю слиною.
 • Якщо ваше маля користується пляшечкою під час сну, наливайте в неї тільки воду. Сік або молочна суміш містять цукри, які можуть призвести до карієсу.
 • Поговоріть з медичним працівником або стоматологом вашої дитини про використання добавок, що містять фтор, якщо ви живете в районі, де немає фторованої води. Також запитайте про герметизацію фісур і фторвмісних лаків. І те, й інше наноситься на зуби.
 • Плануйте чищення зубів та огляди для вашої дитини кожні 6 місяців.

Методи лікування карієсу у дітей

Лікування залежатиме від симптомів, віку та загального стану здоров’я вашої дитини. Воно також залежить від ступеня тяжкості захворювання. У більшості випадків лікування полягає у видаленні зруйнованої частини зуба та заміні її пломбою. Пломби – це матеріали, що встановлюються в зуби для усунення пошкоджень, спричинених карієсом. Існують різні типи пломб.

 • Прямі реставрації. Для встановлення пломби безпосередньо в підготовлений отвір потрібно одне відвідування. Ці пломби можуть бути виготовлені із срібла, дрібного скляного порошку, акрилової кислоти або смоли. Часто вони забарвлюються у колір зуба.
 • Непрямі реставрації. Вони вимагають двох або більше відвідувань. До них відносяться вкладки, накладки, вініри, коронки та мости. Вони виготовляються із золота, сплавів неблагородних металів, кераміки чи композитів. Багато цих матеріалів можуть виглядати як натуральна зубна емаль.
Профілактика карієсу у дітей у Харкові на Салтівці
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на facebook
Поділитися на email
Стоматология в Харькове на Салтовке - Семейная стоматология

Контакти

вул. Академіка Павлова 134 / 16
АДРЕСа

вул. Академіка Павлова 134 / 16

Телефони

+380969438636
+380636531260

Надіслати повідомлення
Як нас знайти
пр. Ювілейний, 68
АДРЕСа

пр. Ювілейний, 68

Телефони

+380951384291
+380734037934

Надіслати повідомлення
Як нас знайти