Захворювання ясен є основною причиною розхитування зубів у дорослих. Хвороба ясен, якщо її не лікувати, призводить до втрати навколишніх тканин, які утримують зуби на місці. Проблема в тому, що захворювання може протікати “мовчки”, тобто ви не знаєте про наявність проблеми доти, доки вона не стане серйозною. Це одна з найважливіших причин для регулярних стоматологічних оглядів, навіть якщо ви вважаєте, що проблеми наразі немає.
Рухливі зуби завдають дискомфорту, особливо коли ви намагаєтеся їсти їжу або жувати. Відчуття того, що зуб відходить від ясен, викликає мурашки по тілу. І немає сенсу чекати, що зуб або розхитається настільки, що його можна буде видалити, або стане досить міцним, щоб не стати проблемою.
Шинування – ефективний підхід до зміцнення
Зуби, які ослабли через втрату ясенної тканини, можуть отримати користь від нової техніки, яка називається шинуванням, яка скріплює слабкі зуби разом, перетворюючи їх на єдине ціле, стійке і міцніше, ніж окремі самі по собі. Найчастіше ця процедура проводиться на передніх зубах.
Процедура проста і полягає у використанні композитного матеріалу для кріплення або шинування, розхитаних зубів до сусідніх, більш стійких. Шинування – це поширена процедура, яка набула популярності завдяки своїй ефективності.
При шинуванні зуби з’єднуються разом за допомогою тонкого дроту, армованого скловолокном, що підвищує їх стійкість. Це фактор, який дозволяє їм функціонувати нормально. Процедура вигідна тим, що дозволяє зберегти зуби. Крім того, шинування зменшує біль, який може заподіяти дуже рухливий зуб. Рухливі нижні передні зуби – поширена скарга стоматологічних пацієнтів із досить розвиненим пародонтитом.
Лікування цих рухливих зубів часто буває не дуже успішним. Рухливість спричинена втратою опорної кістки навколо коріння. Навіть комплексне пародонтологічне лікування не може замінити недостатню кістку, і прогноз тут може бути несприятливий.
Найбільш логічним способом лікування рухливості після того, як активне захворювання пародонту буде взято під контроль, буде шинування цих рухомих зубів. Наші стоматологи застосовують різноманітні методи шинування. Найчастіше використовувана техніка полягає у використанні ортодонтичної стрічки зі скловолокна, приклеєної до внутрішньої поверхні зубів композитом, що діє як шина.
Техніка накладання зубних шин
У відносно новій техніці шинування рухомих зубів композитна пародонтальна шина армована волокном, стабілізує рухомі зуби і забезпечує більш комфортну жувальну функцію для пацієнта.
У цій техніці нитки скловолокна, впроваджені в матрицю полімеру, використовуються для армування композитного білого пломбувального матеріалу, що скріплює рухомі зуби. Пучки скловолокна впроваджуються в ту ж матрицю, що і композитний (білий пломбувальний) матеріал, і між волокнами і композитним пломбувальним матеріалом досягається справжнє зчеплення. З’єднання, отримане між композитними смолами і протруєною емаллю, є міцним з’єднанням, можливим в порожнині рота.
Нижче ви можете знайти вартість процедури, але остаточна ціна змінюватиметься в залежності від ситуації.