Резекція кореня зуба у Харкові на Салтівці

Іноді зуби з кореневими каналами починають хворіти навіть після того, як вони були зовсім непомітні протягом багатьох років. Щоб зберегти зуб, у таких випадках може бути корисною апікоектомія (резекція верхівки кореня зуба), якщо подальше лікування кореневих каналів неперспективне. Однак апікоектомія може бути необхідна і за наявності запальних змін у верхівці кореня або деяких травм зуба.

Коли доцільно проводити резекцію верхівки кореня?

Не завжди має сенс проводити апікоектомію. Але є деякі випадки, коли зуб можна зберегти за допомогою цієї процедури. Наприклад, під час лікування кореневого каналу може статися так, що, незважаючи на найретельніший догляд та найсучасніші методи, невеликі викривлення та розгалуження в області верхівки кореня не повністю очищені та продезінфіковані. В результаті запалення не може загоїтися і навіть може поширитися далі. У такому випадку хворі часто відчувають біль у ураженій ділянці.

Іноді лікування кореневого каналу не призводить до бажаного успіху, запалення і біль зберігаються, тоді можливою альтернативою є резекція верхівки кореня. Апікоектомія також показана у разі кісти, розташованої біля кореня зуба, якщо у кореневому каналі пошкоджено корінь зуба.

Як проводиться резекція верхівки кореня?

Насамперед, за результатами рентгенівського знімка, зробленого стоматологом чи іншим фахівцем, визначається, чи справді необхідна апікоектомія. Якщо резекція верхівки кореня зуба є доцільною за медичними показаннями, процедура проводиться максимально щадним і мінімально інвазивним способом у клініці.

  • Перед процедурою використовується місцева анестезія для усунення болю. У поодиноких або особливих випадках можливе проведення операції під загальною анестезією.
  • Якщо знеболювання діє надійно і осередок запалення можна точно локалізувати заздалегідь, то доступ до ураженого кореня зуба розташовується над яснами.
  • Для цього лікар розрізає ясна і окістя ураженого зуба і відкидає тканину так, щоб оголилася частина щелепної кістки, під якою знаходиться верхівка кореня. Тепер кістка видаляється спеціальним інструментом, наприклад, лазером або тонкою фрезою, так, щоб було видно верхівку кореня. Уражена верхівка кореня зуба коротшає на 2-3 мм до повного видалення розгалужених і тонких відростків кореневого каналу. Зрозуміло, запалені тканини у верхівки кореня також акуратно видаляються, а кореневий канал очищається. Тут хірургічний доступ дозволяє проводити роботи у мінімальному просторі.
  • За потреби корінь зуба пломбується. Це забезпечує постійну герметичність зуба та запобігає проникненню інфекційних збудників.
  • Потім навколишні тканини вправляються на місце, а рана ушивається найтоншим матеріалом.

Процедура зазвичай займає від 15 до 30 хвилин.

Які ризики при резекції верхівки кореня?

Хірургічна процедура апікоектомії може призвести до звичайних побічних ефектів операції. До них відносяться виникнення болю, набряку, кровотечі та запалення рани. Інші ризики включають, що запальні ураження залишаються і не можуть бути повністю видалені. У цьому випадку, зваживши всі обставини, можливо, доведеться повністю видалити уражений зуб. Проміжок може бути заповнений зубним імплантатом.

Нижче ви можете дізнатись скільки коштує резекція верхівки кореня зуба у Харкові.

Резекція кореня зуба у Харкові на Салтівці
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на facebook
Поділитися на email
Стоматология в Харькове на Салтовке - Семейная стоматология

Контакти

вул. Академіка Павлова 134 / 16
АДРЕСа

вул. Академіка Павлова 134 / 16

Телефони

+380969438636
+380636531260

Надіслати повідомлення
Як нас знайти
пр. Ювілейний, 68
АДРЕСа

пр. Ювілейний, 68

Телефони

+380951384291
+380734037934

Надіслати повідомлення
Як нас знайти