Закритий кюретаж ясен у Харкові на Салтівці

Пародонтологічний кюретаж, чи очищення коренів усередині кишені, що утворився внаслідок запалення пародонту, є першим методом лікування пародонтиту. Закритий кюретаж це неагресивне лікування, яке, як правило, є високоефективним. Він проводиться після того, як пацієнт відпрацює техніку чищення пародонту спеціальними щітками та використовуватиме відповідну зубну пасту та ополіскувач для порожнини рота.

Мета кюретажу

Кюретаж є доповненням до гігієни ротової порожнини або чищення зубів, яку щорічно проводить більшість пацієнтів нашої клініки. Він дозволяє досягти більш глибокої очистки, ніж звичайна процедура, і тому вимагає анестезії. Це хірургічна процедура, завдяки якій ми можемо досягти глибокого очищення поверхні коріння та ясна.

Мета – дезінфікувати тканини та закрити пародонтальні кишені, сприяючи прикріпленню ясен до поверхні зуба. Однак якщо кюретаж, проведений на всіх зубах, не стабілізує пародонтит, доведеться вдатися до інших методів, насамперед хірургічних.

Техніка кюретажу

Після застосування анестезії ми видаляємо зубний камінь та бактерії, що скупчилися всередині пародонтальної кишені та на поверхні кореня. Для цього використовуються спеціальні інструменти, звані кюретками, які є довгими тонкими металевими совочками, що використовуються для спорожнення пародонтальної кишені. Ми також використовуємо бормашини з низькою частотою обертання, аналогічні тим, що застосовуються при звичайній чистці зубів.

При закритому кюретажі вводять кюретку між коренем зуба і ясною і наосліп видаляють зубний камінь в нижній частині пародонтальної кишені. Цей метод використовується лише у неглибоких кишенях до 4 мм, оскільки він трудомісткий, а результати у глибоких кишенях сумнівні.

Щоб посилити процедуру дезінфекції під яснами, ми зрошуємо кишені антисептиком. Кількість сеансів кюретажу залежить від ступеня пародонтиту та кількості уражених зубів. Все це поєднується із 7-10-денним лікуванням антибіотиками. Протягом тижня після кюретажу вам буде призначено м’яку дієту (супи, овочі, бобові, риба), потрібно уникати твердої їжі, такої як горіхи, яблука або шоколад.

Закритий кюретаж вважається більш щадним методом, але є певні мінуси. Оскільки весь процес очищення відбувається в самій кишені за допомогою спеціальних інструментів, лікар має обмежену видимість і не завжди можна гарантувати очищення високої якості. Тож у деяких ситуаціях проводиться відкритий кюретаж.

Наслідки кюретажу

Основним наслідком є деактивація періодонтиту, який, у поєднанні з ретельним чищенням зубів, з великою ймовірністю не повернеться. Іноді після кюретажу спостерігається невелика рецесія ясен. Це пов’язано з тим, що коли запалення та інфекція зникають і ясна починають гоїтися, набряк спадає, і ясна займає правильне положення. Це може означати, що ви можете побачити більше коренів зубів, внаслідок чого деякі зуби здаватимуться довшими. Однак тепер, коли ясна вилікувана, вона залишається стабільною і не повинна зазнавати подальшої рецесії.

Ви повинні пам’ятати, що без кюретажу хвороба буде прогресувати і з часом будуть потрібні складніші варіанти лікування, ніж закритий кюретаж. Лікування завжди буде необхідним, і чим раніше ви його проведете, тим краще. Іноді після процедури ви можете помітити підвищену чутливість до гарячого та холодного; однак ми можемо вирішити цю проблему, використовуючи гель, ополіскувач для рота або зубну пасту, спеціально розроблену для чутливих зубів.

Закритий кюретаж ясен у Харкові на Салтівці
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на facebook
Поділитися на email
Стоматология в Харькове на Салтовке - Семейная стоматология

Контакти

вул. Академіка Павлова 134 / 16
АДРЕСа

вул. Академіка Павлова 134 / 16

Телефони

+380969438636
+380636531260

Надіслати повідомлення
Як нас знайти
пр. Ювілейний, 68
АДРЕСа

пр. Ювілейний, 68

Телефони

+380951384291
+380734037934

Надіслати повідомлення
Як нас знайти