Діагностика та консультація захворювань пародонту у Харкові на Салтівці

Найкращий спосіб захистити себе від захворювань ясен – це діяти на випередження: дотримуватися гігієни порожнини рота вдома та регулярно проводити огляди та чищення зубів у стоматології. Як визначити, що ваша стоматологічна процедура приносить користь? Існують специфічні симптоми, які ви можете помітити під час чищення зубів щіткою та зубною ниткою, а також менш очевидні ознаки захворювання ясен, які ми виявляємо під час стоматологічних оглядів.

Захворювання ясен

Початкова стадія захворювання ясен називається гінгівітом. Як правило, він викликається поганою гігієною зубів, хоча деякі захворювання, вік, гормони та ряд інших факторів також можуть наражати вас на ризик. Пора поговорити з лікарем про здоров’я ваших ясен, якщо ви помітили у себе хоча б один із цих симптомів:

 • яскраво-червоні або фіолетові ясна;
 • опухлі ясна;
 • біль чи чутливість;
 • кровоточивість при чищенні зубів щіткою чи зубною ниткою;
 • постійний неприємний запах із рота.

А іноді явних симптомів взагалі немає. Ось чому такі важливі регулярні огляди. Якщо у вас гінгівіт, ретельне дотримання гігієни ротової порожнини, професійне чищення, призначений лікарем ополіскувач для ротової порожнини або інші необхідні процедури можуть звернути назад наслідки гінгівіту і повернути ясна в нормальний, здоровий стан.

Якщо гінгівіт не лікувати, він призводить до серйознішого захворювання ясен, званого пародонтитом. Бактерії, що містяться в зубному нальоті та камені, викликають запалення, а запалення призводить до того, що тканина ясен відходить від зубів, утворюючи кишені, які згодом стають дедалі глибшими. Тут, у місцях куди не дістає щітка, бактерії продовжують розмножуватися, що призводить до подальшого запалення, інфекції та зрештою до руйнування ясен та кісткової тканини.

Результати нелікованого пародонтиту можуть бути дуже серйозними, включаючи:

 • значна рецесія ясен, внаслідок чого коріння зубів стає більш вразливим для карієсу;
 • пародонтальні абсцеси;
 • розхитані зуби чи зуби, що зміщуються від свого правильного становища;
 • втрата кісткової тканини в ділянці навколо зубів;
 • втрата зуба.

На чому спеціалізується пародонтолог

Пародонтологи спеціалізуються на діагностиці, профілактиці та лікуванні захворювань ясен. Пародонтологи мають підготовку та навички для проведення хірургічних та нехірургічних процедур з лікування захворювань ясен.

Пародонтологи навчені діагностики та лікування пародонтиту за допомогою низки процедур, які вони порекомендують залежно від ваших конкретних потреб. Серед процедур, які вони проводять для відновлення здоров’я ваших ясен:

 • місцеві, тимчасові чи пероральні препарати;
 • нехірургічні процедури глибокого очищення, які видаляють зубний наліт і зубний камінь над і під яснами, а також вирівнюють коріння зубів, щоб видалити бактерії та допомогти тканинам ясна знову прикріпитися до зубів;
 • хірургія клаптя для лікування постійної інфекції ясен, зменшення глибини кишень та відновлення щільного прилягання ясен до зубів;
 • кісткові трансплантати, ясенові трансплантати та інші регенеративні процедури, які допомагають відновити тканини, ушкоджені хворобою ясен.

Якщо стоматолог радить консультацію пародонтолога, варто до нього прислухатися. Найкращий спосіб захистити себе від значних наслідків невилікуваного захворювання ясен – звернутися до фахівця у цій галузі. Пародонтолог має знання та досвід, щоб зупинити прогресування захворювання ясен, вилікувати пошкоджену кісткову та тканину та відновити вашу здорову посмішку.

Діагностика та консультація захворювань пародонту у Харкові на Салтівці
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на facebook
Поділитися на email
Стоматология в Харькове на Салтовке - Семейная стоматология

Контакти

вул. Академіка Павлова 134 / 16
АДРЕСа

вул. Академіка Павлова 134 / 16

Телефони

+380969438636
+380636531260

Надіслати повідомлення
Як нас знайти
пр. Ювілейний, 68
АДРЕСа

пр. Ювілейний, 68

Телефони

+380951384291
+380734037934

Надіслати повідомлення
Як нас знайти